Noblessner, Kai Art Center building – Peetri 12, 10415, Tallinn, Estonia, +372 6405770, info@temnikova.ee. Summer working hours: 
July 3—August 18, Wed—Thu 14—18

Temnikova & Kasela galerii bio

Temnikova & Kasela galerii (EE) asutasid 2010. aastal varasema galeriijuhtimise kogemusega kunstnik ja graafiline disainer Olga Temnikova ning Indrek Kasela, loomeettevõtja, filantroop, kinoomanik ja filmiprodutsent. Galerii pakub regioonis kohalikku ja rahvusvahelist professionaalset esindatust väljakujunenud ja tärkavatele kunstnikele Eestist, Lätist, Soomest ja Venemaalt. Galerii programmi tuumaks on tugeva sotsiaalse sõnumiga kaasaegne kontseptuaalne kunst.
 
​​Viimased 14 aastat on Temnikova & Kasela oma Tallinna galeriis esitlenud regulaarset näituseprogrammi, tehes tihedat koostööd kunstnike ja kollektsionääridega ning mängides aktiivset rolli piirkondlikul ja rahvusvahelisel kunstimaastikul. Galeriis üleval olnud rahvusvaheliste projektide hulka kuuluvad grupinäitused „Narcotics“ (2020), „Any body suspended in space will remain in space until made aware of its situation“ (2018), „Euroland“ (2017) ja „International Fun“ (2016) ja kunstnike, sealhulgas Katja Novitskova, Nik Kosmase, Ilja Karilampi, Cosima von Bonin, Klara Liden, Eva Koťátková, Tobias Kaspari, Gili Tali, Sophie Jungi, Dan Mitchelli, Josephine Pryde’i, Merlin Carpenteri, Georgie Nettelli, Carlos Motta, Toni Schmale, Sonja Iakovleva ja Nicholas Grafia näitused.
 
Galeriikunstnikke on näidatud tuntud Saksamaa institutsioonides, nagu KW Berliin (Kris Lemsalu Love Song-Along, 2020), HKW (Jaanus Samma, As Though We Hid the Sun in a Sea of Stories), Siegeni kaasaegse kunsti muuseum (Katja Novitskova, sügis 2023) ja Kunsthalle Recklinghausen (Flo Kasearu 2022).
 
Temnikova & Kasela on vaieldamatult enim väljakujunenud galerii Baltikumis ja üks rahvusvaheliselt aktiivsemaid galeriisid Baltikumis ja Skandinaavias. Galerii kunstnikel on kõrge institutsionaalne edetabel, enamik neist esindasid või on esindamas Eestit Veneetsia biennaalil, nende tööd on Eesti Kunstimuuseumi kogus, Kiasmas Helsingis, Moderna muuseumis Stockholmis, Sdedelijki muuseumis Amsterdamis, Varssavi moodsa kunsti muuseumis, MoMAs ja TATE’is, erakogudes nagu Louis Vuittoni fond, Trussardi, Erica Hoffman, Boros, Alain Servais ja Sandretto Rebaundengo fond.
 
Lisaks rahvusvahelise dialoogiplatvormi loomisele Tallinnas, on Temnikova & Kasela galerii pühendunud oma kunstnike tegevuste toetamisele välismaal, suhete loomisele väljaspool Eestit asuvate kunstiprofessionaalidega ja kunstimessidel osalemisele. Galerii on osalenud teiste hulgas Baseli kunstimessil, The Armory Show’l, Cosmoscow’l, LISTE kunstimessil, Paris Internationale’il, NADA Miami Beachil ja Friezel.